Koncerny farmaceutyczne a konopie
Produkcja większości leków to niewielki koszt, w aptekach natomiast płacimy kilkukrotnie więcej. Instytucje rządowe, odpowiedzialne za certyfikowanie leków powinny aktualizować listę dostępnym środków leczniczych i ich cenę każdego roku. Niestety, ciągle w wielu przypadkach tak się nie dzieje. Ceny większości leków regulowane są przez producenta, który dostosowuje je do swoich potrzeb. Wynikiem tego jest to, że za leki płacimy dużo więcej, ponieważ ceny ustalane są globalnie, a możliwości nabywcze w poszczególnych regionach i różnice walutowe nie są brane pod uwagę.
Oni nie robią tego dla nas
Rynek wielkich koncernów farmaceutycznych ulega stagnacji. Mimo iż firmy te osiągają dochody liczone w miliardach, inwestycje w badania nad nowymi lekami pochłaniają jedynie 14%. Większość wydawana jest na marketing i premie dla pracowników. Europejczycy płacą za leki średnio 40% więcej niż powinni, wszystko to wynika z niedostatecznej kontroli. Najbardziej powszechną aktywnością koncernów farmaceutycznych w mediach jest sponsoring lekarzy na kongresach odbywających się w przeróżnych prestiżowych miejscach, zjawisko to nazywane jest turystyką kongresową.
Jaka jest ostateczna cena leków?
Innym powodem, dla którego ceny leków w Czechach przewyższają ich wartość, jest marża apteczna (dla leku, który kosztuje 150 CZK jest to 37%, oraz podatek, który wynosi 14%). Cena ostateczna leku, którego produkcja kosztuje kilka koron, może wynieść nawet 160 CZK.
W Polsce średnia marża apteczna jest na poziomie 26%, sytuacja kształtuje się podobnie.
Czy nadal chcesz wspierać koncerny farmaceutyczne?
Jeżeli nie, spróbuj naturalnych, leczniczych produktów z konopi. Są znacznie zdrowszą i tańszą alternatywą dla chemicznych wytworów, które obciążają nie tylko wątrobę, ale i twój portfel. Dodatkowo nie będziesz przyczyniał się do wspierania niekontrolowanych interesów wielkich koncernów farmaceutycznych.
Lecznicze działanie konopi
Konopie to unikalne rośliny, które dzięki wysokiemu stężeniu kwasów omega-3 i omega-6 pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Zawierają również wszystkie podstawowe aminokwasy białkowe, są bogate w witaminy: A, B, B1, B2, B3, B6, C, E i F, a także minerały takie jak potas, wapń, magnez, fosfor, cynk.
Wszystkie witaminy z grupy B występujące w nasionach konopi są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, poprawiają ogólny stan zdrowia skóry i włosów. Olej z nasion konopi jest idealnym środkiem dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, znajduje on swoje zastosowanie także w przypadku użytku zewnętrznego. Nadaje się do pielęgnacji wszystkich typów cery, także wrażliwej, doskonale nawilża. Herbata konopna skuteczna jest w przypadku bezsenności, migreny, problemów z oddychaniem a nawet astmy.
- Herbata konopna (rozluźnia, koi nerwy, pomaga zasnąć)
- Białko konopne (pełnowartościowe białko roślinne)
- Olej konopny (zawiera kwasy omega-3 i omega-6)
- Olej CBD (pomaga w chorobach autoimmunologicznych)
- Ziarno konopi (witaminy i minerały, zdrowe kwasy omega-3 i omega-6)
Nie wspierajmy korporacji, wspierajmy naturę!